A tényleges ujjlenyomatokhoz hasonlóan az egyes mikrochipek fizikai szerkezete is kellőképpen egyedi ahhoz, hogy azt fel lehessen használni a termékhamisítás elleni küzdelemben. Kifejlesztettek ugyanis egy olyan technológiát, ami a chipek gyártása során keletkező minimális egyedi eltérések alapján generál szintén egyedi digitális ujjlenyomatot minden egyes chiphez.
Becslések szerint a hardverhamisítás több, mint hatmilliárd eurós kárt okozott a német termelőszektornak 2010-ben, így érthető, hogy igyekeznek minél hatékonyabban fellépni a hamisítás ellen. Mivel a tervek és szabadalmak védelme kevésnek bizonyult, és a kereskedelmi forgalomban hozzáférhető kalózvédelmi technológiák sem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, így most a digitális ujjlenyomatokban reménykednek.
A fejlesztést és a prototípust a március 1-jétől 3-áig tartó nürnbergi Embedded World Exhibition & Conference alkalmával mutatják be a széles nyilvánosságnak a Biztonságos Információtechnológia Fraunhofer Intézetének kutatói.
/ipon/