Műanyagból készült egy háromdimenziós nyomtatóban, mégis repülni képes: brit tudósok ezúttal valami igazán hasznossal álltak elő.A Southampton-i Egyetem kutatói egy EOS EOSINT P370 háromdimenziós nyomtatóban állították elő azt a kisméretű, ember nélküli repülőgépet, amelyet most mutattak be a nagyközönségnek. A gép minden egyes fődarabját(szárnyakat, törzset, vezérsíkokat) 3D nyomtatási eljárással készítették.
A felhasználteszköz műanyagból vagy fémből, az úgynevezett lézeres szinterezéses módszerrel rétegről-rétegre építi fel a kívánt darabokat. A technológiának köszönhetően olyan formákat és struktúrákat is ki lehet alakítani, amelyek hagyományosan csak drága szerszámgépekkel lennének kivitelezhetők. Ennek óriási jelentősége lehet a repülőgépiparban:az első vázlatoktól indulva napok alatt kifejleszthető és elkészíthető egy felszállni is képes repülő.
További előny, hogy mivel a gyártáshoznem kellenek drága szerszámgépek, radikálisan eltérő formájú és méretű gépek extraköltségek nélkül is előállíthatók. Külön érdekessége a technológiának, hogy a repülőgép összeállításáhoznem kellenek kötőelemek vagy ragasztók: az egyes darabokat csak a helyükre kell pattintani, így szerszámok nélkül is néhány perc alatt összeállítható. A kétméteres szárnyfesztávolságú repülőgépet villanymotor hajtja (az persze nem a nyomtatóbankészült); csúcssebessége eléri a 160 kilométer/órát, és mintegy 30 percig maradhat a levegőben. Fedélzetén még egy miniatűr robotpilóta is helyet kapott.
/netriport/